Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podívejte se na novou grafiku Televizních novin na Nově

13. 10. 2007

ObrazekNejen ve vysokém rozlišení a širokoúhlém formátu 16:9, ale také v nové grafické podobě se v neděli 14. října představí Televizní noviny, hlavní zpravodajská relace televize Nova. "Grafici TV Nova vsadili na nově uvedený font Novatica, se kterým přišla Obrazektelevize během minulého měsíce v rámci podzimního „reloadingu“ grafiky," informovala Nova na čtvrteční tiskové konferenci.

Lišty ve zpravodajských relacích Novy, tedy i Odpoledních Televizních novinách, Sportovních novinách a Počasí, zůstanou v modro-červeno-bílém provedení. "Informace z přímých vstupů budou nově divákům nabízeny jednak na zadní plazmové stěně (za moderátory zpravodajství, pozn. red.), jednak na předním plánu a v lištách," slibuje televize.

Změní se i celkový vizuál zpravodajských relací včetně znělek. "Hudba z dílny pražského rodáka Jana Hammera, která Televizní noviny provází již od roku 1994, zůstává stejná, mění se jen aranžmá, jehož autorem je Tomáš Věrčák," dodala tisková mluvčí Novy Veronika Šmítková. "Zvukové logo je velmi silné, diváci jsou na něj zvyklí. Rytmus a melodičnost znělek proto zůstávají zachovány."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(Václav, 8. 1. 2009 16:37)

Dobrý den, nevíte jak se jmenuje font písma v logu televizní noviny?