Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nekódované britské dokumentární kanály na satelitu

1. 2. 2008

Zone Reality

Zone Reality je jediným televizním kanálem, který se věnuje 24 hodin, 7 dnů v týdnu realitě. Vystupují zde skuteční lidé a shlédnete opravdové příběhy. Nejsou zde žádní herci, scénáře ani senzace. Program odráží život takový, jaký je. Můžete zde shlédnout mnoho žánrů včetně záchrany a přežití, kriminalitu, příběhy o zvířatech i živelné pohromy. Schéma především zdůrazňuje hrdinství požárníků, policie a nemocničního personálu. Vysílání obsahuje kombinaci záběrů z průmyslových kamer a natáčení během akce. Populární jsou na tomto kanálu např. pořady Doctor’s Diaries, Crime Strike, Border Patrol, Zoo Babies a LA Cops. S přesunem do pozdějších hodin se divák dostává do stále více šokujících a odhalujících témat. Ve vysílání se objevují také lovci duchů, nevysvětlitelné úkazy a mimozemské anomálie. Dalšími dvěma kanály patřící do této rodiny je Zone Reality Extra a Zone Reality +1 (shodný program se Zone Reality posunutý o hodinu dopředu).

Home and Travel TV

Home and Travel TV je nezávislý kanál zaměřený na národní bohatství. Program uvádí dokumentární filmy, ve kterých jsou divákovi představovány různé země a s tím jsou spojeny také možnosti v dané oblasti a ubytování. Zájemci jsou také seznámení s tím, jak mohou nakupovat majetek v jednotlivých lokalitách. Kanál je také spojen se serverem mysunproperties.com, který provozuje britská společnost s nemovitostmi Professionals s více jak pětatřicetiletou praxí v oboru. Bez této příležitosti by podle vedení kanálu potřeboval zájemce minimálně čtyři návštěvy k tomu, aby zjistil o dané lokalitě a majetku potřebné informace.

Wine TV

Wine Network, Inc. je společnost se sídlem v Kalifornii v jednom ze slavných vinných regionů. Její televize Wine TV jak pak první kanál na světě, který je věnovaný výhradně vínu, náladám a životnímu stylu milovníků vín. Především je pak zaměřen na jejich potřeby a nabízí široký záběr programů v národních jazycích. Kromě tohoto nápoje se kanál věnuje také zvykům, jednotlivým regionálním kuchyním, pivu, cestování, historii, umění, módě a zábavě. Wine TV je také dobrou šancí, jak propagovat vinařské závody, distributory a maloobchodníky. Kanál zahájil vysílání 17. září 2004 v Německu jako Wein TV v platformě Kabel Deutschland, což je největší evropský kabelový operátor, a také v KabelVision. V listopadu téhož roku pak expandoval do Velké Británie a Irska jako Wine TV. V roce 2005 a 2006 byly spuštěny jeho regionální verze v Rusku, Portugalsku, Švýcarsku, Nizozemí, na Maltě, v Maďarsku, Estonsku, Bosně a Slovinsku. V současné době se počet jeho potenciálních diváků odhaduje až na 100 milionů ve více než 17 zemích světa.

Travel Channel

Travel Channel začal vysílat již v únoru 1987 a jde o jediný kanál zaměřený výhradně na cestování. Jak se píše na webových stránkách programu, jde o reálné a důvěryhodné okno do světa, rozšiřující znalosti a pohled diváků na jednotlivé lokality. Na internetu je také možné naplánovat cestu a zarezervovat si ubytování online, k dispozici je také zvukový a video obsah. Jednotliví cestovatelé zde mohou také svá videa sdílet. Program obsahuje především cesty po safari, putování po známých světových hotelích a významných městech a městečkách. Kanál je k dispozici také ještě v o hodinu posunuté verzi Travel Channel +1.

Living in Spain

Divákem kanálu Living in Spain by měl být kdokoliv, kdo se zajímá o středozemní životní styl. 90 % programu je původní tvorba. Jde především o pořady informativního a zábavného charakteru. Ve vysílání se objevují informace o vaření, cestování, zahradničení, potápění, ale i svátcích, festivalech, hudbě, tanci, architektuře, historii, dále jazykové kurzy, talk show apod. Living in Spain má ukazovat život skutečných lidi v reálných situacích, kteří tak divákovi poskytnou nezkreslený pohled na život ve Španělsku. "Living in Spain Channel se narodil z vášně, španělské vášně, která chce ukázat tuto krásnou zemi, její tradice a kulturu," tvrdí tvůrci kanálu.

Southern Africa Direct TV (SA Direct TV)

SA Direct TV je nový volně dostupný kanál o životním stylu a kultuře. Jeho vysílání je podobné jako Living in Spain, ale s tím rozdílem, že je zaměřené na region jižní Afriky. Má opět poskytovat autentický a poutavý pohled pro toho, kdo se zajímá o danou oblast. Southern Africa Direct TV prezentuje jihoafrický životní styl, kulturu, cestování a turistiku. Webové stránky televize pak nabízejí bohaté informace o obchodu a turistice. Doporučují i různé africké zboží a služby.

Teachers TV

Tento kanál je určený všem, kteří mají co dočinění se vzděláváním. Ačkoli je program financovaný DfES (Department for Education and Skills), jde o nezávislý projekt. Jeho schéma je také umístěno v časopisu Teachers (obdoba našich Učitelských novin), který je nabízen zdarma učitelům ve Velké Británii. Činnost kanálu je řízena nezávislou radou guvernérů, kteří se dále radí s britskou vládou. Ve vysílání se objevují specializované pořady pro ředitele, učitele, manažery a nově kvalifikované učitele. Měli-li bychom přiblížit více vysílací schéma, jde o dokumentární a vzdělávací filmy a polemiky na témata, jako je např. chování školního managementu. Téměř veškerý obsah je také k dispozici online a je možné si ho stáhnout a zdarma sledovat.

Audi Channel

Jak již z názvu vyplývá, vysílání tohoto kanálu, který odstartoval v roce 2005, je zaměřené na propagaci produktů německé automobilky Audi a opět není kódované. V programu Audi Channelu je možné najít např. tzv. uživatelské příručky, informace o jednotlivých vozech Audi, podrobné modelové profily a testy, rozhovory s osobnostmi této automobilky, pohledy do historie, ale i budoucnosti, pokrytí sportovních událostí sponzorovaných od Audi atd.

Wedding TV

Svatební televize, jak bychom mohli tento program nazvat, nabízí pořady především pro mladé ženy ve věku mezi 18 a 34 lety. Jeho těžištěm je tzv. romantický dokument, kde se sledují přípravy páru na svatbu až po svatební den. Dalším důležitým bodem je teleshopping, který nabízí vše, co s touto tématikou souvisí. Ve vysílání se také objevují pořady o životním stylu plus módní a cestovatelské magazíny. V budoucnu by se měly ve vysílání objevit také hrané celovečerní filmy. K dispozici je opět o hodinu posunutá verze Wedding TV +1.

Horse and Country

Kanál, který informuje a staví do popředí všechny aspekty venkova a jezdectví.

Parametry příjmu:

Zone Reality Extra - 11222/H, SR 27500, FEC 2/3
Zone Reality UK +1 - 11261/H, SR 27500, FEC 2/3
Zone Reality UK - 11523/V, SR 27500, FEC 2/3
Home and Travel TV - 11546/H, SR 27500, FEC 2/3
Wine TV - 11546/H, SR 27500, FEC 2/3
Travel Channel - 12560/V, SR 27500, FEC 2/3
Travel Channel +1 - 11389/H, SR 27500, FEC 2/3
Living In Spain TV - 11224/V, SR 27500, FEC 2/3
Southern Africa Direct - 11343/V, SR 27500, FEC 2/3
Teachers TV - 12032/H, SR 27500, FEC 2/3
Audi Channel - 11260/V, SR 27500, FEC 2/3
Wedding TV UK - 11344/H, SR 27500, FEC 2/3
Wedding TV UK +1 - 12560/V, SR 27500, FEC 2/3
Horse and Country TV - 11623/H, SR 27500, FEC 2/3

Připraveno s využitím informací z internetové encyklopedie Wikipedia a webových stránek jednotlivých kanálů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář