Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domažlicko má problémy s laděním DVB-T

3. 9. 2007

Domažlicko se nyní takřka pere o set-top-boxy. Bohužel ne všude a ne vždy fungují dobře. Pokrytí Domažlicka je ne naprosto dokonalé a proto někteří diváci mají problémy s přijímáním jak analogového, tak digitálního vysílání.

Někteří diváci, zájmena ti, kteří stále nemají set-top-box, se tuto situaci snaží řešit přesměrováním antény na nějaký fungující analogový vysílač. Většina ovšem na změnu připravena byla, a set-top-boxy již v domácnostech byly funkční a naladěné. Ovšem i s laděním set-top-boxů jsou nemalé potíže, některé domácnosti se setkaly s tím, že jim obraz chvilkami kostičkuje, popřípadě se jim zdá méně kvalitní než analogový. Tyto problémy však plynou především ze špatně zvolené a nestavené antény.

Většinou je však digitální obraz lidmi příjmán kladně, při analogovém vysílání s anténou se jim často stávalo, že se zobrazovali "duchové", že obraz zrnil nebo byl neostrý. Obyvatelé si také chválí digitalizační kampaň, která jim některé nejasné věci vysvětlila. Jedním z mála větších problémů, které Domažlicko trápí, jsou set-top-boxy, které na ně "mluví" jiným jazykem než češtinou.

Z tohoto problému byla obviňována hlavně TV Nova, která byla podezírána, že ve snaze ušetřit dávala divákům "německy mluvící" set-top-boxy. Tento problém je však velmi jednoduše vyřešitelný, ač byl způsoben lidskou nevědomostí. V manuálu jsou totiž všechny funkce vysvětleny česky, stačí tedy jen důkladněji jej prostudovat a změnit nastavení jazyka set-top-boxu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mam dotaz jaka je lepsi

(matej, 9. 4. 2008 17:08)

Mam dotaz jaka je lepsi antena pro DVB-t jestli plzenske sito nebo magrace polasa antena
dej te vedet